O společnosti

SOLANSKÝ s.r.o. je česká společnost, specializující se na vnitrostátní a mezinárodní silniční přepravu sypkých materiálů, která byla založena v roce 1991. V současné době firma vlastní 35 sklápěcích nákladních vozidel, díky kterým provádí přepravu do všech státu Evropské unie i mimo ní (Chorvatsko, Černá Hora, Albánie, Bosna a Hercegovina atd.).

Dopravní firma SOLANSKÝ s.r.o., jejíž hlavní specializací je přeprava sypkých hmot, jako jsou štěrky, písky, drcené kamenivo a podobně, byla založena panem Solanským v roce 1991 pod názvem Zdeněk Solanský – autodoprava.

Firma začínala podnikat s jedním vozidlem značky LIAZ. V počátcích podnikání se vozidla této značky stala páteří vozového parku. Postupně s přibývajícím množstvím zakázek, začal majitel firmy rozšiřovat vozový park o nákladní automobily dalších značek, především Volvo a DAF.

Další krok vpřed v podnikání pana Solanského znamenal rok 2003, kdy společně se svojí ženou Ivanou založil společnost SOLANSKÝ s.r.o.. Nově vzniklý subjekt převzal všechny aktivity a pole působnosti rozšířil o další služby jako je velkoobchod a maloobchod se sypkými hmotami, maloobchod s motorovými vozidly a jejich příslušenství, zasilatelství a opravy silničních vozidel a karoserií.

V současnosti společnost SOLANSKÝ s.r.o. provozuje 35 nákladních vozidel značky Volvo, MAN, DAF a Mercedes-Benz.

Fotka zaměstnanců firmy Solanský s.r.o.